Karışık Mevsim Çiçeği

Karışık Mevsim Çiçeği

Bir çiçek tohum üreten bir bitki üreme parçasıdır. Çiçek ve meyve üretmek Bitkiler angiospermleri denir.

Orada angiospermlerin 300.000 'den fazla türü vardır ve bunların çiçek ve meyvelerin önemli ölçüde değişebilir. Çiçek ve meyve bitki türlerinin belirlenmesi için en kullanışlı özellikleri arasındadır.
Birçok modern kültürlerin çiçekler çekici düşünün, alimler ve binlerce yıldır çiçekler ile hayran edilmiştir. Dioscorides, birinci yüzyılda Yunan hekim, bitki, De Materia Medica üzerindeki en etkili erken kitap yazdı. Bu bitkilerin tıbbi kullanımları hakkında ilk metin oldu ve bitkiler ve çiçekler birçok diyagramları içeriyordu. Kitap diğer hekimler belirli bir hastalık için hastalarına reçete bitki türlerinin belirlememize yardımcı oldu. De Materia Medica 1.500 'den fazla yıl için botanik üzerinde önemli bir referans (bitki çalışması) kalmıştır.
1700'lerin yılında İsveçli botanikçi Carolus Linnaeus botanik alanında devrim. Onların çiçek ve meyve morfolojisi (şekli ve yapısı) göre bitki çiçek gönder türlerinin sınıflandırılır. Modern botanikçiler yaptığı sınıflama sistemine güvenmeye devam ediyor.
Yukarı 1700'lerin sonu kadar, insanlar güzel renkler ve tatlı kokuları ile çiçekler insanlar lütfen Allah tarafından yaratıldığını inanıyordu. Ancak, Alman botanikçi Christian Konrad Sprengel bu görüşe itiraz etmiştir. O çiçek özellikleri (şekil, renk, koku) üreme kendi yöntemi ile ilgili olduğunu düzenledi. Sprengel kâşif Doğa Secret 1793 yılında çiçek kuramını yayınladı. Yaygın olarak kendi zamanında kabul edilmese de, Sprengel görüşlerini yakında bilimsel doğru kabul edildi.Bilmek Kelimeler

Ürün Arama

Whatsapp Sıpariş

Siparişinizi vermenin en hızlı yolu bizi arayarak ya da whatsapp üzerinden bizimle iletişim kurmaktır.

Tel: 0541 526 86 92

© 2022 Burcu Çiçekçilik. Tüm hakları saklıdır. Web sitemizden izinsiz içerik kopyalanamaz. Web Tasarım">Koray ÇOKOL
WhatsApp Telefon Hattımız